اولش داستان رو به شکل یک تجاوز وحشیانه تعریف کردن. بعدا معلوم شد، تجاوز وحشیانه بوده ولی نه انقدرها.

اولش همه ما عصبی شدیم. مادرم ازم خواهش کرد هر کاری دارم بذارم زمین و هر کار می تونم بکنم تا پسره کثافت روانی آشغال رو گیر بندازم. با دو تا وکیل حرف زدم. متأسفانه اینجور وقت ها پای دختری که بهش تجاوز شده، بیشتر گیره. ولی کاری که می گفتن طرف کرده، انقدر سبعانه بود که باید به شدیدترین شکل مجازات می شد.

ولی بعدش معلوم شد داستان انقدر هم وحشیانه نبوده. دختره پسره رو از قبل می شناخته. سوار ماشین پسره شده و طرف هم به زور برده خونه اش و به زور باهاش رابطه برقرار کرده. قضیه همچنان تجاوز بود. اما از شدت وحشیگری اش کم شده بود. همچنان مادرم ازم می خواست که پیگیری کنم.

اما تردید داشتم. اولش که دختره سوار ماشین پسره شده، پسره عصبی و یا شاید هم تحریک شده بوده یا شاید هم چیزی مصرف کرده بوده. دختره دیر رسیده بوده و همین میشه شروع ماجرا. طرف شروع می کنه به فحاشی شدید و رکیک. بعد هم با دختره دعوا می کنه که شما بچه پولدارها همتون همین طورید و ما رو آدم حساب نمی کنید، تو هرچی می خوای داری اما من یه تک تومنی تو جیبم نیست و تو هم اگر بچگیت فلان جور بوده و پدرت باهات چنین می کرده و چنان، حالا اینجا نبودی و.... خلاصه پسره تو حال خودش به داستان زندگیش هم اشاره می کنه...

حالا موضوع عوض شده بود. سوال دیگه ای پیدا شده بود؟ قربانی کدوم یک از این دو نفره؟ تردید نیست که دختره قربانی حماقت خودش و وحشیگری پسره شده، اما آیا پسره قربانی نیست؟ قربانی یک سرگذشت تلخ، یک خانواده نابهنجار، فقر اقتصادی و فرهنگی؟ آیا پسره واقعا بیمار نیست؟ پسره بیماره یا جنایتکار؟

نمیدونم چرا دلم براش سوخت. ماوقع رو که شنیدم دست و دلم لرزید. که مبادا ما به یک بیمار به خاطر بیمار بودنش بیشتر ظلم کنیم، که مبادا ما یک قربانی رو -اگرچه خودش هم جنایتکاره- که مولود جامعه بیرحم و ستمگره، چنان طرد کنیم که دیگه چیزی ازش باقی نمونه. اگرچه میدونم موندنش تو جامعه هم ممکنه صدمات بیشتری به آدم های بیشتری وارد کنه، اما مطمئن شدم او یک بیماره که بیش از مجازات به درمان نیاز داره.

/ 1 نظر / 29 بازدید
رؤیا

فکر می‌کنم هر دو بیمار/قربانی‌اند و رهاکردن هر دو اون‌ها بی‌مجازات ضرر داره برای زندگی خودشون و ماها. همزمان، دارم به این فکر می‌کنم که اگه ما سهل‌انگاری کنیم و سوئیچ رو جا بذاریم توی ماشین با در باز و یه دزدی بیاد و ماشین رو ببره. کسی ما رو متهم می‌کنه؟ می‌گن بی‌احتیاطی بوده و دنبال دزد می‌گردند و درنهایت، اگه دزد پیدا بشه، اون رو مجازات می‌کنن. منتهی در این‌جور موارد، به‌خصوص وقتی پای زنی در میون هست، همه‌چی چقدر رنج‌آور و غصه‌برانگیز می‌شه.